Kas tev jāzina pirms iegādājies garšvielas

garšvielu traukiLai gan garšvielas ir visu iecienīta ēdienu sastāvdaļa un daudzi ēdienu gatavošanas procesā nevar iztikt bez garšvielām, to iegāde var būt sarežģīta un mulsinoša, jo ir pieejami tik daudz garšvielu veidi un firmas, ka cilvēks var apjust lielās izvēles priekšā. Tāpēc šeit būs daži padomi kā tomēr neapjukt un izvēlēties pareizās garšvielas.

Pirmais padoms, kuru es varētu dot, iegādājoties garšvielas, ir atturēties no garšvielu pirkšanas, kuras ir pieejamas ikvienā lielveikalā vai pārtikas preču veikalā, jo parasti šīs garšvielu paciņas plauktā ir stāvējušas ilgu laiku un, iespējams, vēl pirkstam ir glabātas kādā noliktavā, tādēļ tas ir zaudējušas savas pilnās garšas un smaržas īpašības, kuru dēļ tad cilvēki vispār iegādājas garšvielas. Kā arī šīm lielveikalu garšvielām parasti ir samērā slikta kvalitāte, kuras dēļ šīs garšvielas nav īpaši labas.

Vislabākais padoms, kuru es var sniegt, ir iegādājies veselas garšvielas un pats saberz tās pulverītī. Tā tu nodrošināsi ne tikai, ka tām nav pievienoti dažādi ķīmiski komponenti, kuri ir neveselīgi, bet arī, ka tavas garšvielas būs svaigas un augstākās kvalitātes. Un veselas, nesaberztas garšvielas arī ilgāk saglabājas svaigas, kas, protams, ir patīkam ik vienam.

Vislabākās garšvielas tu vari iegādāties vai nu dažādos tirdziņos, kur parasti pārdod svaigas, dabīgas un pašaudzētas garšvielas un to maisījumus, vai, piemēram, specializētos garšvielu veikaliņos, kuri pārdot tikai labākās pieejamās garšvielas. Bet, ja šādas vietas tev nav ieejamas, tad vari tās iegādāties arī internetā, jo ir izveidotas vairākas mājas lapas, kuras ir veltītas tikai garšvielām.

Un es neiesaku iegādāties garšvielas vairumā, jo pēc noteikta laika to smarža un graša kļūst pliekana, un garšvielas vairs pilnīgi nepildīs savu uzdevumu, tādēļ vislabāk ir iegādāties nelielu daudzumu garšvielu vienā reizē, izlietot to un tad atkal doties pēc jauna.

Un, ja tev nav iespēja iegādāties veselās garšvielas, tad noteikti neizvēlies veikalā lētākās nopērkamās garšvielas, jo zem šīm lētajām cenām slēpjas dažādas neveselīgas vielas un garšvielu defekti, kurus tu visdrīzāk nepamanīsi, jo tie ir redzami tikai brīdī, kad garšvielas vēl ir veselā veidā.